Yerden Isıtma Sistemleri

Yerden Isıtma Sistemleri

Kablolu Elektrikli Zeminden / Döşemeden Isıtma Sistemleri tadilat yada yeni inşaat anında uygulanır. Yerden ısıtma sistemleri elektrikli yada sulu borulu olsun; doğru şekilde projelendirilip uygulandığında canlılar için en uygun, en sağlıklı ısıtma sistemidir. Zeminden ısıtma sistemleri düşük çalışma sıcaklıklarına göre dizayn edilip uygulandığında toz kaldırması ve toz yakması mümkün değildir. Bütün ısıtma sistemlerinde ısıtılan ortamlarda hava sirkülasyonu mevcutdur, fakat bu sirkülasyon yerden ısıtmada en azdır.
Yerden ısıtma sistemlerinde zemin sıcaklığı 27-28 C.ye göre dizayn edildiğinde ortamla aralarındaki potansiyel sıcaklık farkı çok az olacağından çok küçük bir hava sirkülasyonu oluşur ve bu değer bütün ısıtma sistemlerinden çok düşüktür. Hava sirkülasyonu oluşmaması için hiçbir ısıtma sistemi bulunmamalıdır. Güneş ışınları bile bina içerisine temas ettiğinde ısınan bölge ile soğuk bölge arasında hava sirkülasyonu oluşur. Bu ısınan havanın doğal halidir.

Elektrikli Kablolu yerden ısıtma sistemlerinin kullanım yerleri ve kurulum şekilleri:

Kablolu yerden ısıtma ürünlerimiz ısıtma ihtiyacının olduğu her yerde gerekli şartların sağlanması halinde uygulanabilir. Küçük dairelerde, yarı açık alanlarda, hamam ısıtılmasında, buhar banyosu zemin ve oturma alanı ısıtılmasında, merdiven ısıtılmasında, havuz çevresi ısıtılmasında, SPA ısıtılmasında, işyeri ve fabrika ısıtılmasında güvenle kullanılır.
Kablolu ısıtma sistemleri direkt elektrikle çalışmasına rağmen çok kontrollü çalıştıklarından ekonomik bir ısıtma sistemidir. Makina dairesi ve boru tesisatı gerektirmez bu nedenle tesisat kayıpları oluşmaz . Harcanan bütün enerji mahal ısıtılmasında kullanılır.

Halıaltı, Ahşap ve Laminat zeminler için tasarlanmış yerden ısıtma sistemi

Piyasadaki en ince elektrikli yerden ısıtma sistemidir sadece birkaç dakikada ısınmak mümkündür. Doğrudan halıaltı, laminant ve ahşap zeminler altına monte edilebilir.(Beton harca gerek yoktur) Zeminde ısı eşit olarak dağılır ve tüm mekandaki ısı dağılımı eşittir. Hızlı Kurulum ve Kurulum Özgürlüğü. Karbon film Halıaltı, ahşap ve laminat zemin üstüne doğrudan döşenebilir karbon film taban tesisatlarının hepsine uygundur ama bizler zeminin “düz zemin” olmasını tavsiye ediyoruz.

Konfor

Diğer ısıtma sistemlerinin aksine mekan nekadar ısıtılırsa ısıtılsın yer her zaman soğuk olur ve ayaklar ısınmaz. Adındanda anlaşıldığı gibi yerden ısıtma sistemlerinde bu sorun ortadan kalmış olur.

Avantaj

Mekandan tasarruf edilir ve göze hoş görünmeyen diğer ısınma tesisat boruları yoktur.

Yerden Isıtma Sistemleri Çeşitleri

ACA ISITEL REZİSTANS olarak ürünlerimiz